9. ZJAZD SZR A ZMENY V TIESŇOVEJ SLUŽBE A.R.E.S.


11.11.2018 V sobotu  20.10.2018 sa konal vo Vrútkach – hotel Piatrová v poradí už 9. zjazd SZR.  Tento zjazd priniesol aj niektoré zmeny v oblasti Rádioamatérskej tiesňovej služby A.R.ES., o ktorých je tento príspevok.

Najväčšou novinkou v službe A.R.E.S. je výmena na poste člena Prezídia SZR s funkciou predsedu komisie pre A.R.E.S., ktorý je súčasne v zmysle Štatútu aj predsedom tejto Rádioamatérskej tiesňovej služby. Dlhoročným predsedom služby A.R.E.S.  od jej samotného začiatku bol  ing. Jaroslav Kubíček OM1II, ktorý sa začiatkom roka 2018 oficiálne vzdal tejto funkcie, avšak vykonával ju v podmienenom režime až do zjazdu. Na 9. zjazde SZR sa preto riešil tento personálny problém a novým predsedom A.R.E.S.  a predsedom komisie pre A.R.E.S. v rámci Prezídia SZR sa stal  RNDr. Stanislav Uličiansky OM8ST, doterajší krajský koordinátor  A.R.E.S. za Košický samosprávny kraj, ktorý bude súčasne zastávať aj pôvodnú funkciu na KKS A.R.E.S, keďže nemá náhradníka.

Nový predseda A.R.E.S. využil rokovanie zjazdu SZR aj na malé úpravy Stanov SZR v časti  týkajúcej sa možnosti spolupráce rádioamatérov a rôznych štátnych a neštátnych orgánov a organizácií pri využívaní rádioamatérskej služby v prípade krízových situácií ako aj malej zmene textácie Článku 5 Programového zamerania SZR. Nejde tu o žiadne zásadné zmeny, len o upresnenie a zjednotenie formulácií v oboch týchto dokumentoch. Viac v nasledujúcich prílohách k Uzneseniu 9. zjazdu SZR.

Príloha č. 1 k uzneseniu 9. zjazdu – zmeny Stanov SZR.pdf

Príloha č. 3 k uzneseniu 9. zjazdu – Zmeny Programového zamerania SZR.pdf


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.